Bursa Çekirge : 0 224 222 59 58 / 0 224 222 59 89 - 0 553 267 77 63
Bursa Geçit : 0 224 404 00 97    info@dentplus.com.tr
English  Arabic

Kök Kanalında Bir Kırık Alet..

Her operasyonda olduğu gibi kök kanal tedavileri esnasında yaşanabilen komplikasyonlar da hem hasta hem de hekim açısından can sıkıcıdır. Bunların başında tedavide kullanılan enstrümanların kök kanalı içinde kırılmasıdır. Anca DEVAMINI OKU..

Diş çürükleri tarih oluyor !

Diş çürüğü hemen her insanın hayatının belirli dönemlerinde yaşadığı bir problem. Ağız kokusu, ağrı ve ilhitap gibi çeşitli problemlere yol açabildiği gibi diş kaybına kadar gidebilen bu duruma bilim insanları tarafından b DEVAMINI OKU..

Tedavi Esnasında Dişin İçinde Alet Kırılır mı ?

Kanal Tedavisi Esnasında Dişin İçinde Alet Kırılır mı? Endodontik tedavi bir anlamda iğne ile kuyu kazmak gibidir. Diş kökleri içindeki kanalların dezenfeksiyonu hem mekanik hem de kimyasal yöntemler ile yapılmaktadır. “Mekanik deze DEVAMINI OKU..

10 Saniyede dişleri temizleyen fırça olabilir mi ?, Amabrush

Artık dişleri fırçalarken “Kaç dakika oldu acaba?” sıkıntısına son: Çünkü ağız hijyeninizi 10 saniyede tamamlayabilirsiniz. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Amabrush, ‘dünyanın ilk otomatik diş fırçası’ unvanını ta DEVAMINI OKU..

Kanal Tedavisi Neden Yinelenir?

Bitirilen kanal tedavilerinden sonra ilgili dişin semptomatik hale gelmesi tedavinin yinelenmesi gerektirebilir. Yapılan tedavinin kalitesi kadar kanal içi dezenfeksiyonun devamlılığı da oldukça  önemlidir. Travmaya bağlı görülen çatla DEVAMINI OKU..

Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin

Uzmanlar uyarıyor: Diş eti hastalığı olan kadınların gebe kalma şansları 4 kat daha düşük. Çünkü bakteriler yumurtlamayı ve embriyonun implantasyonunu önlüyor.  Gebelik şansını 4 kat düşüren diş eti hastalıklarına sebep DEVAMINI OKU..

Endodontik Tedavi – Kök Kanal Tedavisi

Endodontik tedavi (kök kanal tedavisi) , enfekte diş pulpa dokusunun uzaklaştırılması ve kök kanalının dezenfekte edilmesi esasına dayanır. Pulpa enfeksiyonunun en sık nedenleri olarak çürük , travma , çatlak ve/veya kırıklar say DEVAMINI OKU..

L-PRF

Platelet rich fibrin (PRF) günümüzde 500 den fazla tıp alanında kullanılan, kişinin kendi kanından alınıp kendisine uygulanan pek çok büyüme faktörü içinde barındıran bir üründür.Hastadan alınan kan bir tüp içerisinde cihaza y DEVAMINI OKU..

Periodontoloji

Periodontoloji; dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokularının hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Periodontal hastalıkların belirtileri; Diş etlerinin kanaması, kırmızı ve hassas dişetleri, dişetlerinde i DEVAMINI OKU..

‘Flor’ ile ilgili ortak açıklama yaptılar: Kamuoyu yanlış bilgilendiriliyor.

Flor hakkında son zamanlarda yapılan açıklamalar ile ilgili konuşan Türk Dişhekimleri Birliği ve Türk Pedodonti Derneği, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Florun zeka geriliğine ve bazı sağlık problemlerine neden olduğu konus DEVAMINI OKU..