Bursa Çekirge : 0 224 222 59 58 / 0 224 222 59 89 - 0 553 267 77 63
Bursa Geçit : 0 224 404 00 97    info@dentplus.com.tr
English  Arabic

10 Saniyede dişleri temizleyen fırça olabilir mi ?, Amabrush

Artık dişleri fırçalarken “Kaç dakika oldu acaba?” sıkıntısına son: Çünkü ağız hijyeninizi 10 saniyede tamamlayabilirsiniz. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Amabrush, ‘dünyanın ilk otomatik diş fırçası’ unvanını ta DEVAMINI OKU..

Kanal Tedavisi Neden Yinelenir?

Bitirilen kanal tedavilerinden sonra ilgili dişin semptomatik hale gelmesi tedavinin yinelenmesi gerektirebilir. Yapılan tedavinin kalitesi kadar kanal içi dezenfeksiyonun devamlılığı da oldukça  önemlidir. Travmaya bağlı görülen çatla DEVAMINI OKU..

Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin

Uzmanlar uyarıyor: Diş eti hastalığı olan kadınların gebe kalma şansları 4 kat daha düşük. Çünkü bakteriler yumurtlamayı ve embriyonun implantasyonunu önlüyor.  Gebelik şansını 4 kat düşüren diş eti hastalıklarına sebep DEVAMINI OKU..

Endodontik Tedavi – Kök Kanal Tedavisi

Endodontik tedavi (kök kanal tedavisi) , enfekte diş pulpa dokusunun uzaklaştırılması ve kök kanalının dezenfekte edilmesi esasına dayanır. Pulpa enfeksiyonunun en sık nedenleri olarak çürük , travma , çatlak ve/veya kırıklar say DEVAMINI OKU..

L-PRF

Platelet rich fibrin (PRF) günümüzde 500 den fazla tıp alanında kullanılan, kişinin kendi kanından alınıp kendisine uygulanan pek çok büyüme faktörü içinde barındıran bir üründür.Hastadan alınan kan bir tüp içerisinde cihaza y DEVAMINI OKU..

Periodontoloji

Periodontoloji; dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokularının hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Periodontal hastalıkların belirtileri; Diş etlerinin kanaması, kırmızı ve hassas dişetleri, dişetlerinde i DEVAMINI OKU..

‘Flor’ ile ilgili ortak açıklama yaptılar: Kamuoyu yanlış bilgilendiriliyor.

Flor hakkında son zamanlarda yapılan açıklamalar ile ilgili konuşan Türk Dişhekimleri Birliği ve Türk Pedodonti Derneği, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Florun zeka geriliğine ve bazı sağlık problemlerine neden olduğu konus DEVAMINI OKU..

Diş ipi ve arayüz fırçasının doğru kullanılması

  To floss, or not to floss ? Is that the question? QUINTESSENCE INTERNATIONAL –  EDITORIAL The media was exited recently to learn   that floss is apparently not effective   to keep your teeth healthy. They have read a review stating DEVAMINI OKU..

Oral-B’nin MWC2016’da lansmanını yaptığı akıllı diş fırçası Türkiye’de

Hatırlarsanız sizlere P&G’nin daha önce milenyum neslini hedeflediği kampanyasını detaylarıyla paylaşmıştık. Kampanyalarında dijitali merkezinde tutan marka bu sefer dikkat çeken akıllı bir ürünle karşımızda: Oral-B Genius. DEVAMINI OKU..

Frenektomi (Dudak/Dil Bağı Alınması)

Frenulum;yumuşak mukoza dokusu olup,  diş eti dokusu ile dil,dudak ve yanak arasında bulunan, aynı zamanda  bu dokuları birbirine bağlayarak hareketlerini sınırlandıran yumuşak mukoza dokusudur. Frenulumlar bireyden bireye değişen bir DEVAMINI OKU..