Bursa Çekirge : 0 224 222 59 58 / 0 224 222 59 89 - 0 553 267 77 63
Bursa Geçit : 0 224 404 00 97    info@dentplus.com.tr
English  Arabic

Endodontik Tedavi – Kök Kanal Tedavisi

Endodontik tedavi (kök kanal tedavisi) , enfekte diş pulpa dokusunun uzaklaştırılması ve kök kanalının dezenfekte edilmesi esasına dayanır. Pulpa enfeksiyonunun en sık nedenleri olarak çürük , travma , çatlak ve/veya kırıklar say DEVAMINI OKU..

L-PRF

Platelet rich fibrin (PRF) günümüzde 500 den fazla tıp alanında kullanılan, kişinin kendi kanından alınıp kendisine uygulanan pek çok büyüme faktörü içinde barındıran bir üründür.Hastadan alınan kan bir tüp içerisinde cihaza y DEVAMINI OKU..

Periodontoloji

Periodontoloji; dişleri çevreleyen kemik ve dişeti dokularının hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Periodontal hastalıkların belirtileri; Diş etlerinin kanaması, kırmızı ve hassas dişetleri, dişetlerinde i DEVAMINI OKU..

‘Flor’ ile ilgili ortak açıklama yaptılar: Kamuoyu yanlış bilgilendiriliyor.

Flor hakkında son zamanlarda yapılan açıklamalar ile ilgili konuşan Türk Dişhekimleri Birliği ve Türk Pedodonti Derneği, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Florun zeka geriliğine ve bazı sağlık problemlerine neden olduğu konus DEVAMINI OKU..

Diş ipi ve arayüz fırçasının doğru kullanılması

  To floss, or not to floss ? Is that the question? QUINTESSENCE INTERNATIONAL –  EDITORIAL The media was exited recently to learn   that floss is apparently not effective   to keep your teeth healthy. They have read a review stating DEVAMINI OKU..

Oral-B’nin MWC2016’da lansmanını yaptığı akıllı diş fırçası Türkiye’de

Hatırlarsanız sizlere P&G’nin daha önce milenyum neslini hedeflediği kampanyasını detaylarıyla paylaşmıştık. Kampanyalarında dijitali merkezinde tutan marka bu sefer dikkat çeken akıllı bir ürünle karşımızda: Oral-B Genius. DEVAMINI OKU..

Frenektomi (Dudak/Dil Bağı Alınması)

Frenulum;yumuşak mukoza dokusu olup,  diş eti dokusu ile dil,dudak ve yanak arasında bulunan, aynı zamanda  bu dokuları birbirine bağlayarak hareketlerini sınırlandıran yumuşak mukoza dokusudur. Frenulumlar bireyden bireye değişen bir DEVAMINI OKU..

Çene Eklemi Rahatsızlıkları

Çene eklemi(TME) rahatsızlıkları, toplumda her yaşta görülebilmekle beraber, daha çok genç insanları etkileyebilen hastalıklardandır. Kimi zaman uzun yıllar, klinik bir belirti vermeden, sadece bir ses olarak ortaya çıkabilse de, kimi DEVAMINI OKU..

Ağız Kokusu

Ağız kokusu, ağızda oluşturduğu belirgin bir tat (metalik, ekşi) nedeniyle kolayca hissedilir. Ağız kokusunun potansiyel sebepleri konusunda gerçek nedenler ve efsaneler gündemdedir. Ağız kokusunun en reel sebebi, dilin üzerinde bulunan DEVAMINI OKU..

Dijital Diş Hekimliği

Hepimizin bildiği üzere günlük yaşantımızı dijital teknolojiler değiştirmektedir. Endikasyonların kolay ve hızlı hatta ekonomik şekilde tedavi edilmesi için diş hekimliği alanında da modern çözümler hayatımıza büyük konfor sa DEVAMINI OKU..